30 grudnia 2012

Recenzja gry: Dreamfall - The Longest Journey

                                                       Dreamfall - The Longest Journey

Dreamfall jest kontynuacją gry The Longest Journey: Najdłuższa Podróż. Moim zdaniem pieniądze wydane na tą grę są dobrze wykorzystanymi pieniędzmi. Gra ogólnie jest od 16 lat ponieważ, występuje tam przemoc i wulgarne słownictwo. Co do słownictwa to się nie dziwie, bo momentami wulgaryzm jest tam ogromny.
Dreamfall łączy klasyczne elementy przygodówki z grami akcji. Prowadzimy trójkę bohaterów przez trzy światy. Trudno Wam to wytłumaczyć, ale spróbuję. Głównymi bohaterami są:
- Zoe Castilo (głos podkłada Agnieszka Grochowska)


- April Ryan (głos podkłada Edyta Olszówka)


- Kian (głosa podkłada Jarosław Boberek)

Zoe prowadzi proste, normalne życie w Casablance. Mieszka tam ze swoim tatą, Gabrielem. Przerwała naukę na Uniwersytecie Kapsztadzkim i zakończyła poważny związek z Rezą. Pewnego dnia, kończąc zajęcia sztuk walki, Zoe zobaczyła na ekranie małą dziewczynkę, która mówi : ,,Znajdż ją, ocal ją,, (czy coś w tym stylu). Nasza bohaterka, myśli, że to reklama, ale póżniej odkryje tajemnicę, za którą może zapłacić życiem. Tak jak pisałam przedtem prowadzimy trójką bohaterów. Nie chodzą oni razem, tylko pojedyńczo, kierujemy daną postacią w zależności od rozdziału lub sytuacji. Wiem, że możecie czuć się teraz zagubieni, ale jak zagracie to będziecie wiedzieli o co mi chodzi. April to buntowniczka, która 10 lat temu wyruszyła w podróż, która zmieniła postać dziejów. Odkryła też, że jest Skoczkiem - osobą, posiadającąunikalną zdolność przechodzenia między światami.
Zoe otrzymuje (chyba) 4 razy wizje z tekstem: ,,znajdż April Ryan, ocal ją,,. Na własne oczy widzi, jak ludzie Kian'a (po mimo jego woli) zabijają April a ona nic nie może na to poradzić. Niedługo Zoe dowie się co jest przyczyną wizji na ekranach. A jak potoczy się los Kian'a i co postanowi Zoe? Żeby się dowiedzieć, musicie koniecznie zagrać w Dreamfall.
Miła dla ucha, ścieżka dżwiękowa, grafika 4+, akcja, rozwinięcie akcji i jej zwroty - 6. Przerywki filmowe ciekawe.

1 komentarz: