29 stycznia 2013

Recenzja gry: Minecraft

Co można Wam napisać o tej grze, jeżeli zapewne już wszystko wiecie?   Nowy wymiar swobody jest jednym z plusuw tej gry platformowej. A wszystko z.... klocków.  Przebojowa produkcja niezależna pozwalająca graczom na tworzenie własnych przedmiotów oraz wznoszenie wymyślonych przez nich budynków w świecie osadzonym w realiach fantasy. Cała gra to w gruncie rzeczy jeden wielki świat, który nieogranicza w żaden sposób swobody gracza. W grze możemy wykazać się konstruowaniem różnych budowli a także dobrym gustem podczas wyposarzeń swoich pokoi.
  Grupa ludzi, która już jest od tej gry uzależniona - Minecrafterzy (po polsku: Majnkrafter). Nazwa wymyślona nie od twórców, ale od nas samych. Czy to wstyd grać w Minecraft'a? Za każdym razem kiedy wbijam na YT jest ,,let's play minecraft,,. Ale wracam do recenzji bo troche od niej odbiegłam.

   [Grafika Minecraft utrzymana jest w stylistyce retro. Choć całość gry stworzona została w pełnym trójwymiarze, to jednocześnie każdy element świata zbudowany jest z dużych prostokątnych bloków, przywołując na myśl produkcje z 8-bitowych komputerów typu Commodore 64] - wspomina strona: gry-online.plW trybie singleplayer przed zagraniem musimy stworzyć swój świat. Wybieramy:
- nazwę świata
- tryb gry (przetrwanie, kreatywny, hardcore)
- typ świata (super płaski, górzysty, domyślny)

Po dostosowaniu opcji wegług własnych upodobań nareszcie możemy zacząć zabawę. Wylądujemy w świecie zupełnie pustym i to od nas zależy czy taki zostanie. W trybie kreatywnym zostaliśmy wyposarzeni we wszystkie ,,dobra,, i od razu możemy zacząć budowanie (tylko w tym trybie można latać) . Gdy wybierzemy tryb przetrwanie, to jesteśmy bez niczego i wszystko musimy sobie znaleść. W trybie hardcore, zasady są takie same jak w przetrwaniu, najwyższy poziom trudności i tylko jedno życie.

  
Producent: Mojang AB
Wydawca: Mojang AB

Moja ocena gry: 7/10

Obrazki pochodzą z serwisu: gry-online.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wystąpił błąd w tym gadżecie.