03 lutego 2013

Dead Space 3 - Premiera gry


Dead Space 3 to kolejna część cyklu rozgrywającego się w kosmosie. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Visceral Games.
W Dead Space 3, podobnie jak w poprzednich odsłonach, gracz wciela się w bohatera o imieniu Isaac Clark. Protagonistą jest również żołnierz John Carver - po raz pierwszy w historii serii wątek fabularny można ukończyć grając w kooperacji. Drugi gracz w każdej chwili może dołączyć do zabawy lub z niej zrezygnować.
Bohaterowie rozbijają się na planecie Tau Volantis, pełnej nekromorfów. Świat gry pokryty jest lodem i śniegiem, przez co dodatkowym utrudnieniem są lawiny i stoki górskie. Wrogami są jednak nie tylko nekromorfy oraz warunki atmosferyczne, ale także ludzie. Po raz pierwszy w serii gracze stają twarzą w twarz z gatunkiem ludzkim, uzbrojonym w potężny arsenał, składający się m.in. z granatów.
Główny bohater ma jednak więcej zdolności niż w poprzednich odsłonach. W Dead Space 3 gracz może chować się zza osłonami i stosować efektowne uniki. Dodatkową zdolnością jest także możliwość tworzenia własnych broni.
Dead Space 3 stawia przede wszystkim na akcję, choć nie brakuje też elementów grozy oraz zagadek logicznych, w których wykorzystać trzeba zdolność telekinezy, by przesuwać przeszkadzające nam obiekty.

         Już dzień po polskiej premierze, pierwsze oceny Dead Space 3 są średnie (7.75/10), ale w moim przypadku gra odziedzicza pochlebną opinie od swoich poprzedników, a dokładnie jedynki, jako iż ja nie grałem jeszcze w drugą ani trzecią część, ale sądzę, że po tym co twórcy pokazali w poprzednich częściach, gra nie może być zła.
Pierwsze dwie części wzbudziły we mnie pozytywne emocje, najbardziej podobała mi się budująca napięcie jedynka i jej korytarze. Kto z was nie bał się chodzić po statku USG Ishimura? Ci wyskakujący (często z każdej strony) kosmici! Ten klimat, ta muzyka budująca napięcie te walki oraz bossy! Jeśli chodzi o mnie część pierwsza była dla mnie ciekawym i miłym doświadczeniem, które z chęcią bym powtórzył, bądź odświeżył, nową częścią Dead Space’a.
            Chciałbym was się zapytać co wy sądzicie o serii Dead Space? W ile części graliście? I najważniejsze - po pierwszych ocenach czy dalej zamierzacie kupić trójkę, a może już kupiliście?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wystąpił błąd w tym gadżecie.