28 marca 2015

Kim Jest... Slenderman

Ręka do góry, kto słyszał/grał w grę "Slender". Czy jednak znacie jego historię? Czy wiecie coś o jego historii?
"Slender Man" to pseudonim nadany tajemniczej postaci widzianej w tle kilku zdjęć w jednym z tematów forum SomethingAwful. Zdjęcia pokazywały dzieci i pewnego człowieka o smukłej sylwetce, czasem pojawiającego się w długich, poskręcanych włosach przypominających macki. „Szczupły mężczyzna” został odkryty na forum SomethingAwful w wątku skupionym wokół pożaru w którym zginęło wiele dzieci w latach 80-tych. Opisuje się go jako osobę noszącą czarny garnitur i czarny kapelusz, a jak sama nazwa wskazuje, wydaje się on być bardzo chudy i zdolny do rozciągnięcia swoich kończyn oraz tułowia w długości niemożliwej dla normalnego człowieka. Gdy wyciąga swoje ramiona, jego ofiary są wprowadzane w stan przypominający hipnozę, podczas której podchodzą do tej istoty nie z własnej woli.

Nie wiadomo czy pochłania, zabija lub porywa swoje ofiary do nieznanych miejsc lub innych wymiarów, gdyż nie ma żadnych dowodów lub śladów do wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków. Jak dotąd niewiele wiadomo, ale jego cele i siedliska są dość wyraźnie uzgodnione. Ma potrzebę porywania dzieci i często pojawia się tuż przed zniknięciem dziecka lub nawet kilku na raz. Wydaje się pojawiać w miejscach ukrytych we mgle, parkach lub lasach, co jest najprawdopodobniej jego sposobem na kamuflaż. Należy również zauważyć, że dzieci były w stanie go czasem zobaczyć, gdy w pobliżu nie było żadnych dorosłych, chociaż mówi się, że niektóre dorosłe osoby też go widziały. Dzieci również mają sny lub koszmary o „szczupłym mężczyźnie”, tuż przed ich zniknięciem. Powstaje mnóstwo dyskusji dotyczących możliwości zobaczenia „Slender Man’a” przez inne osoby niż jego ofiary. Wielu ludzi jednak wierzy, że jeśli widzisz „Slender Man’a” to jesteś jego ofiarą lub celem, chociaż nie ma na to żadnych dowodów.

Dwa odzyskane zdjęcia z pożaru biblioteki w Stirling City. Zostały one zrobione w dzień zniknięcia czternastu dzieci. Istoty uznaje się jako skazy na filmie dokonane przez urzędników. Pożar w bibliotece wybuchł dokładnie tydzień później. Oryginalne zdjęcia skonfiskowano jako dowody.
1986, fotograf: Mary Thomas, zaginął 13 czerwca 1986 roku.

 Brazylijskie malowidła naskalne

Najwcześniej argumentował odniesienie do legendy jest w malowidłach naskalnych znalezionych w Serr da Capivara Parku Narodowego w północno-wschodniej Brazyliiktóre uważa się datę, od już w 9000 pne. Obrazy te pokazują dziwnie wydłużony charakter prowadzącego dziecko za rękę, ale nie odnoszą się do dodatkowych kończyn.


 Egipskie hieroglify

Kolejnym znanym możliwe odniesienie do Slender Man pochodzi z około 3100 roku pne w Dolnym Egipcie, z odniesieniami do "Thief of the Gods" czy "Złodziej Kuk" Becoming wspólne miejsce w czasie panowania faraona WaznerRzeźby hieroglify przedstawiające złodzieja znaleziono w grobowcu faraona, który podobno miał jakieś spotkanie z jednostki. Ryty przypominać dziwną postać z wielu kończyn górnych, jednego, że nigdy nie znaleziono w żadnym innym języku hieroglif.


Niemieckie Drzeworyty

Znany niemiecki drwal Hans Freckenberg stworzył co najmniej dwa drzeworyty featuring charakter określił jako Der Ritter (Knight) w połowie XVI wieku, które zostały odkryte w Halstberg zamku w 1883 roku. Choć Freckenberg był dobrze znany z realistycznym przedstawieniem anatomii człowieka - coś, co było niezwykłe wśród drzeworytów w czasie - te zdjęcia biorące szkieletowych, wielogałęziowych charakter. Historycy  pewni dokładnej natury symbolicznej postaci, niektóre twierdząc, że jest uosobieniem wojen religijnych, które szalały w Europie w czasie, podczas gdy inni twierdzą, że oznacza tajemnicze plag, które uważa się, że przyczyną tajemniczy porzucenie Hastlberg zamku i pobliskiej wsi w 1543 roku.
 Jednak wiele nalegać Freckenberg próbował reprezentować "Der Grossmann" (Tall Man). Według legendy, był wróżka ho mieszkał w Czarnym Lesie. Złe dzieci, które wkradły się do lasu w nocy, będzie bezlitośnie ścigany przez Der Grossmann, którzy nie chcieli zostawić je mieć  albo złapał je lub byli zmuszeni powiedzieć rodzicom o ich nieprawości. Nawet wtedy, jest schładzanie konto ze starego czasopisma, pochodzący z około 1702:
 "Moje dziecko, moja Lars ... on nie ma. Wykonania, od jego łóżka. Jedyne co znaleźliśmy było złom czarnym ubraniu. Czuje się jak bawełna, ale to jest bardziej miękki ... grubsze. Lars przyszedł wczoraj do mojej sypialni, krzyki na całe gardło, że "anioł jest na zewnątrz!" zapytałem go, co on mówi, a on powiedział mi trochę bajki bzdury o Der Grossmann. Powiedział, że poszedł do gaju przez naszą wioskę i znalazł jeden z moich krowy martwy, wisząc na drzewie. Myślałem już o tym w pierwszym ... ale teraz, on nie ma. Musimy znaleźć Larsa, i moja rodzina musi opuścić zanim są zabijane. przykro mi, mój synu ... Powinienem słuchał. Niech Bóg mi wybaczy ".

Mitologia Rumuńska

Istnieje także bajka rumuński który opowiada legendę o wysoki mężczyzna, wyposażony do tego opisu, który mógł podjąć, aby odnieść się do Slender Man

"Wysoki mężczyzna stał na polanie, w stroju szlachcica, wszystkie w kolorze czarnym. Shadows leżał nad nim ciemne pochmurne północy. Miał wiele ramion, wszystkie długie i bez kości, jak węże, wszelkie ostre jak miecze, i wił się jak robaki na paznokiećnie mówił, ale jego intencje wykonane znany "

W bajce, Tall Man powoduje matkę zabić jej męża i dziecko, zanim zjechał z kominkiem i "zacisnął  w objęcia płonącego".


Mitologia angielska:

Jest też angielski mit odnosząc się do "Człowieka Tree", któremu mówi się, że mają smukłe ciało z apendages że wygląda jak gałęzie drzewa. On jest znany tylko widać w lesie i był używany jako opowieść, że rodzice powiedzieli swoje dzieci do udaremnienia złe zachowanie. Było sporo zaginięć dzieci, które były uważane za powiązane z "Człowiek Drzewo".


- - - - - -  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - -

Ogólnie wyobraźcie sobie, że idziecie z rodziną przez las, nagle znika każdy twój towarzysz wędrówki a z krzewów dochodzi ponury głos. Robi się coraz ciemniej a ty jesteś sam.. Wyskakuje jakaś postać.. hmm..

MOJE PRZEŻYCIA


Wracałam raz dosyć późno sama do domu. Mieszkam na osiedlu, gdzie są same dosyć bogate domy jednorodzinne, więc zawsze to lekki strach wracać samej późno do domu. Mam lekką wadę wzroku. Nie widzę za dobrze z daleka. Idę, a tam na płocie jakaś bardzo wysoka linia (cień latarni odbijający się na płot). Myślę sobie (jako osoba ze słabym wzrokiem), że ktoś tam stoi. Jak ja się bałam.. z jednej strony lecę tak szybko jakby szły święta, a z drugiej strony staram się przyglądnąć. Byłam coraz bliżej i zdałam sobie sprawę:
1. Za dużo przed komputerem
2. Czas do okulisty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz